Życie ekologiczne w Warszawie
Kontakt
News

Wełniany kocyk dla eko-malucha

Wszystkim eko-maluchom polecamy kocyk wełniany jako niezbędny element wyposażenia, pod warunkiem oczywiście, że dziecko nie ma skłonności do alergii, ponieważ wełna może silnie uczulać

Wełna jest jednym z najlepszych surowców, jeśli chodzi produkcję bielizny i pościeli, ponieważ jest w stanie wchłonąć około 40% wilgoci w stosunku do własnego ciężaru, a przy tym w dotyku pozostaje sucha. W efekcie kocyk absorbuje pot dziecka pozostawiając jego skórę i ubranka suche. Wełna posiada również właściwości termoregulujące co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku niemowląt, których „gospodarka cieplna” jest jeszcze niedoskonała.

Kocyk grzeje zimą, a chłodzi latem i wspaniale nadaje się zarówno do łóżeczka, jak i do wózka.

Jeśli zastosujemy kurację lanolinową, która przywróci włóknom naturalne natłuszczenie, kocyk jeszcze lepiej będzie izolował wilgoć. Ma to duże znaczenie w przypadku dzieci wychowywanych bezpieluchowo: w razie obsiusiania kocyk wystarczy wytrzeć pieluszką, albo szmatką do sucha.

Wełna oczyszcza się sama z siebie i nie przyjmuje zabrudzeń, więc kocyk wystarczy wyprać tylko raz na jakiś czas.

Większość producentów ekologicznych środków czystości posiada w swojej ofercie płyny do prania wełny, więc pielęgnując wełniany kocyk warto wybrać taki środek. Pamiętajmy że wyroby wełniane najlepiej prać ręcznie, do tego celu można również użyć płatków mydlanych.

POLECAMY !

Źródło: www.ekobaby.pl
Zdjęcie : www.tetro.pl

Tagi:

0 komentarzy