Życie ekologiczne w Warszawie
Kontakt
News

Warszawiacy doceniają podróże PKS. Najlepsze połączenia autobusowe z Warszawy.

Warszawiacy doceniają podróże PKS. Najlepsze połączenia autobusowe z Warszawy.

Coraz więcej Warszawiaków wskazuje autobus, jako najlepszy środek transportu zarówno podczas prywatnych, jak i służbowych podróży. Nie da się bowiem ukryć, że takie podróżowanie ma bardzo wiele zalet. Nowoczesne, świetnej jakości pojazdy w niczym nie przypominają autobusów, którymi podróżowaliśmy jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Wysoka jakość usług, komfort podróżowania i rozbudowana siatka połączeń przysparzają PKS-om coraz większą rzeszę zwolenników.

Podróżujesz służbowo? Wybierz pojazd w klasie biznes

Częste podróże służbowe wymagają odpowiednich warunków. Trzeba przyznać, że podróżując własnym samochodem nie mamy już możliwości sprawdzenia skrzynki mailowej, czy wykonania internetowego przelewu. Wybierając autobus możemy swobodnie pracować, nie przejmując się warunkami na drodze, niekorzystną pogodą, czy koniecznością zatankowania auta.

Choć bezprzewodowe wi-fi i gniazdka, umożliwiające naładowanie telefonu czy tabletu nie są jeszcze standardem polskich autobusów, coraz więcej pojazdów wyposażonych jest w takie właśnie udogodnienia.

Jeśli planujesz wyjazd w sprawach zawodowych i chciałbyś odbyć taką podróż autobusem, koniecznie sprawdź wcześniej na www.dworzeconline.pl czy Twój kurs będzie obsługiwany przez pojazd oferujący dodatkowe funkcjonalności. Umożliwiają to standardy podróży przewoźnika w postaci ikon, które znajdują się przy większości kursów.

Rozbudowana siatka połączeń

Dużym walorem komunikacji autobusowej jest wyjątkowo rozbudowana siatka połączeń i duża ilość przewoźników, świadczących swoje usługi na rozmaitych trasach. Dzięki temu, z reguły mamy dużą dowolność przy wyborze preferowanej godziny oraz trasy podróży. Obecnie system dworzec online obsługuje tysiące kursów miesięcznie, a w sezonie lipiec – sierpień ich liczba sięga 14000! Z Warszawy dostaniemy się bezpośrednio do każdego większego miasta w Polsce. Największym powodzeniem cieszą się połączenia ze stolicy do Gdańska, Poznania, Wrocławia czy Krakowa. Równie popularne są podróże do Olsztyna, Szczytna, Łomży czy Zakopanego.

Na weekendowe wyjazdy warszawiacy preferują bliższe destynacje. Najczęściej wybieranymi kierunkami jest Łódź, Toruń, Lublin czy Kazimierz Dolny.

Nie wszyscy wiedzą, że dworzec online obsługuje także kursy międzynarodowe. Z Warszawy dojedziemy między innymi do Kijowa, Lwowa, Mińska czy Wilna.

Podróże autobusem coraz bardziej popularne

Jazda autobusem jest świetną alternatywą dla podróży pociągiem nie tylko ze względu na to, że zazwyczaj jest ona po prostu znacznie bardziej ekonomiczna a nierzadko także krótsza. Dzięki PKS-om mamy możliwość bezpośredniego podróżowania do niewielkich miasteczek czy wsi, które nie posiadają dworca kolejowego, mają natomiast dworzec PKS lub choćby przystanek autobusowy.

Taki sposób podróżowania staje się także coraz bardziej wygodny i komfortowy. Wszystko za sprawą wysokiej klasy pojazdów oraz dodatkowych funkcjonalności, w jakie coraz częściej inwestują przewoźnicy. Przemieszczając się autobusem nie musimy spędzać długich godzin za kierownicą. Wybierając ogólnodostępny i ekonomiczny środek transportu, możemy oddać się lekturze ulubionej książki czy kolorowego magazynu, obejrzeć film albo po prostu się zdrzemnąć.

0 komentarzy