Życie ekologiczne w Warszawie
Kontakt
News

W Warszawie zarobisz najwięcej

W Warszawie zarobisz najwięcej

Zarobki w Warszawie od lat są najwyższe. Warszawa jest stolicą Polski i liczniejszym miastem naszego kraju. Gdy wpiszemy hasło:

praca Warszawa z pozoru możemy przebierać w ogromnej liczbie ofert pracy. Kluczowym czynnikiem, który winduje wynagrodzenie w stolicy Polski jest fakt lokowania tu siedzib głównych przez największe krajowe i zagraniczne przedsiębiorstwa. W Warszawie zatrudniona jest największa ilość specjalistów, kierowników i dyrektorów, który zarabiają więcej niż szeregowi pracownicy. To zdecydowanie zawyża średnią wartość zarobków w stolicy. Wysokość wynagrodzenia w Warszawie zależy także od zawodu, wieku i doświadczenia pracownika.

Tak jak w całej Polsce najlepiej w Warszawie pracować jako specjalista IT. Świeżo upieczeni absolwenci kierunków informatycznych mogą liczyć na zarobki rzędu 4500/5000 zł. brutto na start. Wraz z zdobywanym doświadczeniem wynagrodzenie programistów szybko wzrasta, czasem w ciągu pierwszego roku pracy ulega ono podwojeniu. Kolejną branżą z wysoką wartością zarobków jest marketing i PR. Asystenci tych działów w Warszawie otrzymują od 3000 zł brutto, zaś specjaliści zarabiają od 40000-6000 zł miesięcznie. Kierownicze i dyrektorskie stanowiska to z kolei wynagrodzenie nawet do 10 000 zł.

Mediana wartość wynagrodzeń w województwie mazowieckim w 2016 r. wyniosła 5 tysięcy zł brutto. Wartość mediana według raportu Sedlak&Sedlak oznacza, że w ubiegłym roku dokładnie połowa badanych zarabiała więcej i dokładnie połowa – zarabiała mniej niż  ok 5000 zł miesięcznie.  Wysokość wynagrodzenia jest też uzależniona od wieku kandydata. Badania pokazują, że do określonego wieku zarobki wzrastają, zaś poniżej delikatnie spadają. Najlepsze wynagrodzenie otrzymują pracownicy z grupy wiekowej 36-37 lat (mediane wynagrodzenie: 4700 pln). Pracownicy w wieku 18-25 pln otrzymują mediane wynagrodzenie w wysokości 2775 pln. Wysokość wynagrodzenia w Warszawie skorelowana jest także z poziomem wykształcenie. Zasada ta obowiązuje nie wszystkie branże, swoimi prawami rządzi się m. in. sektor technologi informatycznych.

0 komentarzy