Życie ekologiczne w Warszawie
Kontakt
News

Urlop? Lista, czego nie wolno zapomnieć!

Urlop? Lista, czego nie wolno zapomnieć!

Wyjeżdżasz na urlop w ostatniej chwili? Musisz się szybko spakować? Nie wiesz co ze sobą zabrać? Boisz się, że zapomnisz najważniejszych rzeczy? Spokojnie. Stworzyliśmy dla ciebie specjalną listę top rzeczy, których nie wolno ci zapomnieć, z całą resztą sobie jakoś poradzisz.

Pakowanie w pośpiechu

Każdy, kto pakuje się w pośpiechu, może liczyć się z tym, że czegoś zapomni. W nerwach nie da się pamiętać o wszystkim, przeważnie zapominamy o czymś całkowicie oczywistym, aż wydaje się nam to niemożliwe. A jednak. Właśnie dlatego potrzebne są na każdy wyjazd specjalne listy rzeczy urlopowych, tzw. emergency pomoc, w nagłych przypadkach. Jeżeli posiadasz taką listę, możesz być pewien, że kąpielówki męskie będą w twoim bagażu, jak wiele innych niezbędnych detali, których możesz potrzebować podczas wakacji. Nie wszystko da się kupić na wakacjach, w wielu miejscach świata w ogóle nie ma potrzebnych rzeczy. Dlatego stworzyliśmy listę niezbędników. Oto one.

Pamiętaj podczas pakowania o tym:

  • Kąpielówki męskie

Kąpielówki męskie to jedna z najważniejszych części bagażu, jeżeli wybieramy się latem na wakacje, gdzie będzie morze. Na plażę lepiej nie wychodzić w samej bieliźnie, bo prześwituje i może to dać dosyć nieelegancki efekt. Nie wszędzie można zakupić kąpielówki męskie. Dlatego powinien to być nasz 1. punkt na wyjazdowej liście rzeczy do zabrania ze sobą.

  • Klapki

Ciężko latem nie mieć chociaż jednej pary lekkich butów. Warto zatem pamiętać o klapkach – nawet najzwyklejsze – uchronią nasze stopy przed odparzeniami. Poza tym na plażę czy basen ciężko chodzić w trampach czy mokasynach. Najlepiej sprawdzają się zwykłe klapki, o których warto pamiętać.

  • Paszport

Jeżeli wybierasz się za granicę, poza Unię Europejską, lepiej nie zapomnij paszportu. Mogłoby to zrujnować twoje wakacje, gdyby na lotnisku okazało się, że go nie posiadasz.

  • Ładowarka i telefon

Nie we wszystkich krajach z łatwością dokupisz ładowarkę do telefonu. Aby zachować kontakt ze światem, chociażby w newralgicznych sytuacjach, warto wpisać na listę zarówno telefon, jak i ładowarkę. Mimo, że wydaje nam się to rzecz oczywista do wzięcia, to właśnie najczęściej zostawiamy tego typu rzeczy w domu.

  • Bielizna

Jeżeli udajesz się do np. arabskiego lub któregoś z azjatyckich krajów, lepiej zabierz ze sobą chociaż ze 3 pary slipów. Nie wszędzie na świecie nosi się bieliznę w naszym, zachodnim rozumieniu. Gdzieniegdzie zupełnie niemożliwe jest, aby kupić majtki (np. w Indiach).

  • Okulary przeciwsłoneczne

Okulary to zazwyczaj drogi wydatek. Lepiej nie mieć takich na wakacjach, a jak wiadomo – o wzrok trzeba dbać i nie można ryzykować. Lepiej zawsze pamiętać więc o porządnych okularach z filtrami UV.

  • Karty do bankomatów i kredytowe

Wszelkie inne rzeczy, nawet ubrania, których zapomnimy, będziemy mogli swobodnie zakupić tam, dokąd się wybieramy. Jednak, aby tak się stało, potrzebujemy dostępu do naszych pieniędzy – nie zapomnij więc kart do bankomatu i kredytowych!

0 komentarzy