Życie ekologiczne w Warszawie
Kontakt
News

Drewniane zabawki znowu w modzie

Drewniane zabawki znowu w modzie

Znudzeni pluszowymi misiami, plastikowymi samochodzikami i laleczkami, coraz chętniej wybieramy drewniane zabawki. Kojarzone niegdyś z minioną epoką, obecnie znów wracają do łask. Cieszą pokolenia współczesnych dzieci, spełniając jednocześnie walory edukacyjne.

Ekologiczne, bo drewniane

W czasach, gdy cenne jest wszystko, co ekologiczne, drewniane zabawki zyskują na popularności. Wykonane z naturalnego surowca, są bezpieczne – zarówno dla dziecka, jak i środowiska. Nic więc dziwnego, że właśnie takie zabawki coraz częściej widywane są w dziecięcych pokoikach.

3 powody, dla których warto wybrać zabawki z drewna

Zastanawiasz się, czy zabawki drewniane są w stanie przynieść dużo radości? Tak samo wiele, jak opowiadający bajki pluszowy miś, śpiewająca lub płacząca laleczka czy zdalnie sterowany pojazd? Oczywiście, że tak! – pod względem atrakcyjności wcale nie ustępują one miejsca nowoczesnym zabawkom.

Poznaj więc najważniejsze zalety, które przekonają cię, że wykonane z drewna zabawki to świetna alternatywa dla plastikowych.

  • Są wytrzymałe – drewno słynie ze swojej trwałości i żywotności. Dlatego drewniane zabawki są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż zabawki wykonane z plastiku oraz innych tworzyw sztucznych.
  • Są bezpieczne – drewno jest naturalnym surowcem, a więc nie zawiera szkodliwych substancji, jak na przykład mata piankowa z domieszką formalidu (substancji kancerogennej). Zabawki drewniane to sama natura wyrzeźbiona na kształt pojazdów, zwierzątek czy laleczek.
  • Łatwo je utrzymać w czystości – dlatego, że nie posiadają drobnych zakamarków, w których łatwo gromadzi się kurz i brud.

Zabawki z drewna – nie tylko bawią

Zabawki drewniane to nie tylko większa żywotność, bezpieczeństwo i mnóstwo radości. To także moc walorów edukacyjnych – poprzez zabawę uczą. Pozwalają dziecku zdobyć nowe umiejętności. Wpływają pozytywnie na rozwój wyobraźni, pobudzają kreatywność. Pomagają rozwijać zdolności manualne. Można je także wykorzystać do nauki liczenia, nauki kolorów, itp.

Walory edukacyjne świetnie spełniają klocki drewniane. Sprawiają mnóstwo radości dzieciom w każdym wieku. Pozwalają tworzyć mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje: od prostych wież do rozbudowanych budowli.

W przypadku kilkulatków doskonale sprawdzą się drewniane zwierzątka na sznurku. Aspekt edukacyjny związany jest tutaj z wyzwalaniem czynności poznawczych, tj. dziecko uczy się, że pomiędzy czynnością a rezultatem zachodzi pewna zależność: pociągnięcie za sznurek sprawi, że drewniane zwierzątko przesunie się.

Jakie zabawki drewniane wybrać?

Drewniane zabawki, by były bezpieczne, muszą spełniać wszelkie standardy. Dlatego kupuj wyłącznie te posiadające stosowne atesty i certyfikaty stanowiące potwierdzenie dopuszczenia zabawek do kontaktu z dziećmi. Szeroki wybór znajdziesz m.in. w sklepie PaTaToy.

Ponadto zwróć uwagę, by zabawki drewniane były dostosowane do kategorii wiekowej pociechy. O ile klocki drewniane będą najbardziej uniwersalne, tak wieloelementowe puzzle znacznie lepiej sprawdzą się w przypadku starszych dzieci niż niemowlaków.

0 komentarzy